Maria Koterbska

Maria Koterbska

3 Piosenki

Piosenkarka urodzona 13 lipca 1924 roku w Bielsku. Popularność zyskała w latach 50 i 60 XX wieku. Jej największe przeboje to m.in. „Augustowskie noce”, „Brzydula i rudzielec”, „Karuzela”, „Parasolki”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Wrocławska piosenka”, „Do grającej szafy grosik wrzuć”.

Debiutowała w 1949 w sylwestrowy wieczór. Od tylu lat jest w pełni aktywna zawodowo, co prawda dziś już nie koncertuje ale chętnie pojawia się na szczególnych uroczystościach czy benefisach. Niewątpliwie twórcą jej sukcesu był Jerzy Harald kompozytor, aranżer. Który skomponował min. piosenkę pt. „Brzydulę i Rudzielca”. W latach 50. stała się stałą bywalczynią niedzielnych audycji radia Katowice „Melodie świata”. Audycja wówczas niezwykle popularna, w której stałym punktem były nagrania Marii Koterbskiej. W połowie lat 50. przez dwa sezony występowała w Teatrze Satyryków w Krakowie.

Zobacz więcej

Piosenki Maria Koterbska 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.