Kaja Paschalska

Kaja Paschalska

2 Piosenki

Któż nie kojarzy Oli Lubicz, uśmiechniętej dziewczynki o żwawym usposobieniu i bujnej, rudej czuprynie? Nie sposób nie znać, gdyż Kaja Paschalska, aktorka i wokalistka, wciela się w tę postać ponad dwadzieścia lat! Kaja dorastała tak naprawdę na oczach całej Polski - wszystkich wiernych widzów serialu TVP "Klan", opowiadającego o losach rodziny Lubiczów od 1997 roku. Nie jest tajemnicą, że aktorka odtwarzająca postać Oli od zawsze przejawiała pasję do muzyki. Jako profesjonalna piosenkarka zadebiutowała już w 2001 roku krążkiem zatytułowanym po prostu "Kaja Paschalska". Przy tworzeniu płyty pomagał jej dorosły już idol nastolatek, także debiutujący w młodych latach, dekadę wcześniej, Krzysztof Antkowiak. To musiało przynieść sukces. Krążek sprzedał się łącznie w ilości 23 tys. egzemplarzy. Największym hitem z niego pochodzącym, była piosenka "Przyjaciel od zaraz".

Kaja, jako początkująca idolka nastolatek, śpiewała o koledze, który nie chciał opuścić jej ani na krok. Sama piosenka nie chciała opuścić natomiast rozgłośni radiowych, zaskarbiając sobie serca rzeszy słuchaczy. Żywe akordy gitarowe nadawały jej wakacyjnego klimatu. Po "Przyjacielu..." nadszedł czas na drugi singiel z płyty i tu Kaja dała nam się poznać z bardziej poważnej, ale i romantycznej strony. Klimatyczna ballada "Tylko Ty" opowiadała o pierwszym kochaniu, o rozterkach związanych z pierwszymi miłostkami. Teledysk utrzymany w sennej, onirycznej stylistyce przypieczętował sukces utworu. Artystka nie próżnowała i w 2003 roku uraczyła słuchaczy swoim drugim, regularnym longplayem, pt. "Kaja 2", który z założenia miał promować bardziej dorosłe oblicze piosenkarki i promowany był singlem o wymownym tytule: "Nie ma miłości". W maju 2017 roku Kaja zaprezentowała słuchaczom utwór "Karma", okraszony teledyskiem, który sama wyreżyserowała. Jest to zapowiedź jej kolejnego krążka. Paschalska swe aktorsko-wokalne umiejętności miała również okazję zaprezentować w bijącym rekordy oglądalności programie rozrywkowym "Twoja twarz brzmi znajomo", gdzie miała okazję wystąpić m.in. jako Britney Spears. Ciekawostką jest udział Kai w muzycznym projekcie rapera Funki Filona. Wydany w 2002 roku singiel "Mała Chinka" przypiął niespodziewanie wokalistce pseudonim "Czikulinka", który funkcjonuje wśród fanów do dziś.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki Kaja Paschalska 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.