Halina Frąckowiak

Halina Frąckowiak

10 Piosenek

Polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Zadebiutowała w 1963 roku podczas Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie stając się laureatką tzw. „Złotej Dziesiątki”. Współpracowała z takimi zespołami jak Tarpany ,Czerwono-Czarni czy Grupa ABC. Wtedy też powstały jej największe przeboje takie jak „Ktoś” „Czekam tu” czy „Napisz, proszę”. Laureatka wielu festiwali i konkursów w Opolu i Kołobrzegu.

Polska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Zadebiutowała w 1963 roku podczas Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie stając się laureatką tzw. „Złotej Dziesiątki”. Współpracowała z takimi zespołami jak Tarpany ,Czerwono-Czarni czy Grupa ABC. Wtedy też powstały jej największe przeboje takie jak „Ktoś” „Czekam tu” czy „Napisz, proszę”. Laureatka wielu festiwali i konkursów w Opolu i Kołobrzegu. Od 1972 roku rozpoczęła karierę solową uwieńczoną kilkukrotnym zwycięstwem na najpopularniejszą piosenkarkę. Fascynacja Haliny Frąckowiak poezją Kazimierza Wierzyńskiego to płyta „ Ogród Luizy”. Owocem współpracy z zespołem SBB jest płyta „Geira” z której pochodzą takie przeboje jak „Papierowy księżyc” czy „ Anna już tu nie mieszka”. Brała udział w czterech dużych koncertach poświęconych pamięci Anny Jantar. Piosenkarka nagrała 20 płyt i można ją było usłyszeć nie tylko w Polsce lecz na całym świecie . Podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Polskie Nagrania nagrodziły piosenkarkę Złotą Płytą za całokształt dokonań artystycznych.

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.