Andrzej Krzywy

Andrzej Krzywy

1 Piosenka

Wokalista kojarzy się chyba wszystkim z zespołem bijącym rekordy popularności w latach dziewięćdziesiątych – De Mono. Jednak Kariera Andrzeja Krzywego rozpoczęła się trochę wcześniej. Pierwsze profesjonalne muzyczne kroki Krzywy stawiał w zespole reagge DAAB, gdzie występował w latach 1983-1987 jako gitarzysta, a potem również jako wokalista. Od 1987 roku nieprzerwanie związany jest z grupą De Mono.

Jest autorem takich przebojów jak między innymi „Kochać inaczej”. „Moje miasto nocą”, „Kolory” czy „Ostatni pocałunek”. Jego kariera to również twórczość solowa. Nie jest ona imponująca mierząc ją ilością wydanych płyt, których do tej pory Andrzej Krzywy wydał dwie: • „Premiera” z 1996 roku, • „Sędzia Dread” z roku 1998”, nagrany pod pseudonimem Sędzia Dread z muzykami zespołu DAAB. Jednak Andrzej Krzywy nie może narzekać na brak popularności. Single z jego solowej płyty są chętnie grane w stacjach radiowych, a na koncerty artysty niezmiennie zjawiają się tłumy fanów.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki Andrzej Krzywy 1

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.