Kasia Klich

Kasia Klich

0 Piosenek

Katarzyna Zofia Klich-Płocica czyli nikt inny, jak autorka mega przeboju z 2002 roku „Lepszy model” Kasia Klich jest niezwykle utalentowaną i wszechstronną artystką. Kasia dzięki studiom na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej zdobyła szeroką wiedzę i umiejętności, konieczne do startu w show-biznesie.

Swoją karierę muzyczną rozpoczynała od gościnnych występów różnych zespołów, jak między innymi Pod Budą czy w piosence „Dżu-dżu” Kasy. Pierwszą popularność przyniósł jej udział w zespole YAK! Jednak prawdziwa sława stałą się jej udziałem po wydaniu pierwszego solowego singla „Lepszy model”. Kilka miesięcy później, w sierpniu 2002 roku ukazał się jej pierwszy studyjny album o tym samym tytule. Producentem został życiowy partner piosenkarki Yaro. Album okazał się wielkim sukcesem, a Kasia otrzymała trzy nominacje do Fryderyków, zwyciężając w kategorii „Nowa twarz fonografii”. Ten sukces przyniósł kolejną płytę studyjną, nagraną również z Yaro „Kobieta-szpieg”. Kasia Klich wydała w sumie cztery płyty długogrające, jednak mimo dużego sukcesu i niezwykłych możliwości wokalnych oraz producenckich, żadna kolejna płyt a nie powtórzyła już sukcesu „Lepszego modelu”. Widocznie ten model był najlepszy.

Zobacz więcej
Kategorie

Piosenki Kasia Klich 0

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.