Czesław Niemen

Czesław Niemen

4 Piosenki

Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, multiinstrumentalista, autor tekstów, kompozytor. Urodził się w 1939 roku, zmarł w 2004 w Warszawie. Swoją karierę rozpoczął od występu na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie po którym rozpoczął koncerty z zespołem Czerwono-Czarni.

Jeden z najwybitniejszych polskich muzyków, multiinstrumentalista, autor tekstów, kompozytor. Urodził się w 1939 roku, zmarł w 2004 w Warszawie. Swoją karierę rozpoczął od występu na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie po którym rozpoczął koncerty z zespołem Czerwono-Czarni. Debiutował jako piosenkarz bigbitowy, śpiewając rockowe piosenki i ballady. W 1964 roku wraz z grupą Czerwono- Czarni występował przed koncertem w Polsce Marleny Dietrich. W 1967 roku nagrał płytę „Dziwny jest ten świat” a piosenka tytułowa z longplayu stała się hymnem młodzieży z lat 60-tych. Jego kolejna płyta „Sukces” cieszyła się ogromną popularnością i zyskała status złotej płyty. Niemen w swojej twórczości stworzył własny indywidualny styl dając początek symfonicznemu rockowi progresywnemu. Artysta występował solo i w zmieniających się składach tworząc muzykę teatralną i filmową. Zajmował się również malarstwem i grafiką komputerową. Jest autorem płyt „Sen o Warszawie” i ostatniego studyjnego albumu ”spod chmury kapelusza”.

Zobacz więcej
Kategorie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.