Pszczółka Maja

Pszczółka Maja

Zbigniew Wodecki

0 Nagrań
63 Odsłuchania

„Pszczółka Maja” i Zbigniew Wodecki to zjawiska tak bliskie sobie, że aż nierozłączne. Dla wielu to właśnie „Pszczółka Maja” była pierwszym kontaktem z twórczością Wodeckiego. Mimo, iż artysta z wykształcenia związany jest z bardziej poważnymi nurtami muzyki, to właśnie „Pszczółka Maja”, a także „Chałupy welcome to” przyniosły mu największy rozgłos i zapisały nazwisko Wodeckiego w pamięci Polaków. Piosenka ta to polska wersja utworu tytułowego do kreskówki, którą w oryginale wykonywał Karel Gott. Zbigniew Wodecki przez lata śmiał się, że największą popularność przyniosły mu jedyne dwa utwory, których nie skomponował sam. Jednak to nie autor kompozycji, a właśnie głos artysty, oraz popularność kreskówki zrobiły z Wodeckiego absolutną mega gwiazdę polskiej estrady.

Kim jest owa Maja? To bohaterka niezwykle popularnego w latach 80. i 90-tych serialu animowanego dla dzieci, wypełnionego przygodami, ciekawostkami z życia owadów i zwierząt, a przede wszystkim dobrą zabawą.

Tę pszczółkę, którą tu widzicie, zowią Mają,

Wszyscy Maję znają i kochają.

Maja fruwa tu i tam,

Świat swój pokazując nam.

Większość osób urodzonych przed latami 90-tymi z pszczółką Mają właśnie poznawali świat. Była to bodaj najbardziej popularna bohaterka kreskówek w owym czasie.

„Pszczółka Maja” jest utworem, który musiał wykształconemu klasycznie Wodeckiemu mocno ciążyć. W końcu daleko tej króciutkiej piosence do wirtuozerii skrzypcowej, jednak to właśnie „Pszczółka Maja” wprowadziła Wodeckiego na piedestał polskiej muzyki. Przez „Pszczółkę Maję” zapewne wielu Polaków usłyszało o tym wszechstronnym artyście i pokochało jego głos, niesamowite zdolności instrumentalne, a także ogromne poczucie humoru i równie wielkie serce.

Ładowanie piosenki
Nie wykryto kamery

Pszczółka Maja

Mikrofon:

Trwa zapisywanie Twojego nagrania...

Ustawienia zapisu

Głośność nagrania:
Głośność piosenki:
Głośność melodii:
Synchronizacja wokalu:
milisekund
1000 milisekund = 1 sekunda
Kliknij ikonkę Play po lewej stronie playera, żeby sprawdzić jak zmiany wpłynęły na Twoje nagranie
-/-
Piosenka:
Melodia:

Playlista dostępna tylko dla użytkowników, którzy posiadają konto STAR.

Playlista

Cool me down

Cool me down

Margaret

Zagubiony

Zagubiony

Enej

Tak Blisko

Tak Blisko

Rafał Brzozowski

Sekret

Sekret

4Dreamers

Za każdą chwilę z Tobą

Za każdą chwilę z Tobą

Weekend

Powietrze

Powietrze

Natalia Szroeder

Zabiorę Cię Stąd

Zabiorę Cię Stąd

Monika Lewczuk

Jutra nie będzie

Jutra nie będzie

Ewelina Lisowska

Lampa i sofa

Lampa i sofa

Anna Wyszkoni

Niech pomyślą, że to ja

Niech pomyślą, że to ja

Grzegorz Hyży

Twoja playlista 0

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.