Pszczółka Maja

Pszczółka Maja

Zbigniew Wodecki

0 Nagrań
59 Odsłuchań

„Pszczółka Maja” i Zbigniew Wodecki to zjawiska tak bliskie sobie, że aż nierozłączne. Dla wielu to właśnie „Pszczółka Maja” była pierwszym kontaktem z twórczością Wodeckiego. Mimo, iż artysta z wykształcenia związany jest z bardziej poważnymi nurtami muzyki, to właśnie „Pszczółka Maja”, a także „Chałupy welcome to” przyniosły mu największy rozgłos i zapisały nazwisko Wodeckiego w pamięci Polaków. Piosenka ta to polska wersja utworu tytułowego do kreskówki, którą w oryginale wykonywał Karel Gott. Zbigniew Wodecki przez lata śmiał się, że największą popularność przyniosły mu jedyne dwa utwory, których nie skomponował sam. Jednak to nie autor kompozycji, a właśnie głos artysty, oraz popularność kreskówki zrobiły z Wodeckiego absolutną mega gwiazdę polskiej estrady.

Kim jest owa Maja? To bohaterka niezwykle popularnego w latach 80. i 90-tych serialu animowanego dla dzieci, wypełnionego przygodami, ciekawostkami z życia owadów i zwierząt, a przede wszystkim dobrą zabawą.

Tę pszczółkę, którą tu widzicie, zowią Mają,

Wszyscy Maję znają i kochają.

Maja fruwa tu i tam,

Świat swój pokazując nam.

Większość osób urodzonych przed latami 90-tymi z pszczółką Mają właśnie poznawali świat. Była to bodaj najbardziej popularna bohaterka kreskówek w owym czasie.

„Pszczółka Maja” jest utworem, który musiał wykształconemu klasycznie Wodeckiemu mocno ciążyć. W końcu daleko tej króciutkiej piosence do wirtuozerii skrzypcowej, jednak to właśnie „Pszczółka Maja” wprowadziła Wodeckiego na piedestał polskiej muzyki. Przez „Pszczółkę Maję” zapewne wielu Polaków usłyszało o tym wszechstronnym artyście i pokochało jego głos, niesamowite zdolności instrumentalne, a także ogromne poczucie humoru i równie wielkie serce.

Ładowanie piosenki
Nie wykryto kamery

Pszczółka Maja

Mikrofon:

Trwa zapisywanie Twojego nagrania...

Ustawienia zapisu

Głośność nagrania:
Głośność piosenki:
Głośność melodii:
Synchronizacja wokalu:
milisekund
1000 milisekund = 1 sekunda
Kliknij ikonkę Play po lewej stronie playera, żeby sprawdzić jak zmiany wpłynęły na Twoje nagranie
-/-
Piosenka:
Melodia:

Playlista dostępna tylko dla użytkowników, którzy posiadają konto STAR.

Playlista

W głowie

W głowie

Ania Dąbrowska

Rysowane Tobie

Rysowane Tobie

Andrzej Piaseczny ( Piasek )

Powietrze

Powietrze

Natalia Szroeder

Idealnie

Idealnie

Sound'n'Grace

Zamienię Cię

Zamienię Cię

Natalia Szroeder

Weź Nie Pytaj

Weź Nie Pytaj

Paweł Domagała

Jeszcze o nas

Jeszcze o nas

Łukasz Zagrobelny

Pod wiatr

Pod wiatr

Grzegorz Hyży

Po Co

Po Co

Kayah feat. Idan Raichel

Bez Reguł

Bez Reguł

Red Lips

Twoja playlista 0

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.