Andrzej Piaseczny ( Piasek )

Andrzej Piaseczny ( Piasek )

2 Piosenki

Piasek, czyli Andrzej Piaseczny to pochodzący z Pionek koło Radomia wokalista, autor tekstów oraz aktor. Swoją karierę muzyczną rozpoczął 1992 roku współpracując z grupą Mafia, z którą nagrał 3 płyty utrzymane w mocno rockowej stylistyce. Udzielał się również wokalnie na nagraniach Roberta Chojnackiego, z którym wydał płytę „Sax & Sex”. Utwory takie jak „Budzikom śmierć”, „Prawie do nieba”, czy niecierpliwi zdobyły ogromną popularność i przyniosły Piasecznemu niepodważalny status gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

W 1997 roku Piasek zdecydował się opuścić Mafię i poświęcić karierze solowej. Wydana w 1998 roku debiutancka solowa płyta artysty zatytułowana „Piasek” odniosła ogromny sukces, głównie za sprawą utworów „Mocniej” i „Jeszcze bliżej”. Inny hit z płyty „Pogodniej (Złoty środek)” stał się muzycznym motywem przewodnim niezwykle popularnego serialu „Złotopolscy”, w którym Piasek odgrywał rolę piosenkarza Kacpra „Górniaka” Złotopolskiego. Kariera Piaska w Polsce rozwijała się doskonale, jednak gorzej wyglądała w Europie. W 2001 roku Piasek został wybrany na reprezentanta Polski podczas 46. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. Na utwór konkursowy wybrano piosenkę „2 Long” skomponowana przez Roberta Chojnackiego. Piaseczny zajął ostatecznie 20. miejsce z 11 punktami na koncie. Z występem Piaska na Eurowizji związane jest jednak jedno wyróżnienie. Podczas wykonywania piosenki artysta miał na sobie sztuczne futro, które zrzucił w trakcie śpiewania. Po koncercie finałowym otrzymał za to Nagrodę im. Barbary Dex przyznawaną w internetowym plebiscycie najgorzej ubranemu uczestnikowi danego konkursu ;) Nienajlepszy występ, a może bardziej, nieprzychylne oceny podczas Eurowizji nie zachwiały karierą Piaska. Artysta wydał w sumie 12 albumów, za większość z nich otrzymał złote lub platynowe płyty. Piaseczny jest autorem ogromnej ilości przebojów. Jego największe hity z początków kariery, kiedy występował pod pseudonimem piasek, jak te najnowsze, prezentowane już jako Andrzej Piaseczny, trochę bardziej stonowane i dojrzałe, są doskonale przyjmowane przez publiczność. Piasek jest również uznawany za osobowość telewizyjną. W 2012 roku wziął udział w trzeciej edycji programu „Bitwa na głosy”, którą ostatecznie wygrał ze swoją drużyną.W latach 2015, 2016 i 2017 zasiadał w jury programu „The Voice of Poland”.

Zobacz więcej
Kategorie
Pop

Piosenki Andrzej Piaseczny ( Piasek ) 2

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.